imaginemath
imaginemath imaginemath
  • 01-06-2018
  • Mathematics
contestada

Does anyone know this math problem?

Does anyone know this math problem class=

Respuesta :

meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr meowzerpurrpurr
  • 01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link

Otras preguntas

English question down below
What is the smallest angle of rotational symmetry that maps a regular nonagon (9 sides) onto itself? ___°
The ratio of coins to notes in a bag is 3 to 8. If there are total of 24 coins, then how many notes are there
KL = 4x+7 and LM= 5x-4
what special knowledge did bantu carry with him as they migrated
Every day the teacher has her class of ten students line up for lunch. how many different ways can the students line up?
Use the product, quotient, and power rules of logarithms to rewrite the expression as a single logarithm. Assume that all variables represent positive real numb
NEED HELP PLEASE!!! Please explain your answer!
When people marry in Venezuela they usually celebrate these two weddings:
Which region is the driest and windiest region, with very hot summers A.Central Plains B.Coastal Plains C.Great Plains D.Mountains and Basins