jhackett2006 jhackett2006
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Toilet rolls com in packs of 4 and 9 the 4 pack is priced at £2.04 the 9 pack is priced at £4.68 by calculating the price per roll determine which pack is the better value

Respuesta :

Gecko0113 Gecko0113
  • 03-06-2018
the 4 pack is the better value
Answer Link

Otras preguntas

A farmer has some sheep. The total weight of these sheep is 114 kg.The farmer buys three more sheep. The mean weight of these three sheep is 26 kg.The mean weig
What is each step in the food chain called?
Determine the intercepts of the line. Y=6x+13
4. What allowed Egyptians to develop the science of the human body? A) the construction of pyramids B) the invention of papyrus C) the Rosetta Stone D) mummific
1. La ___________ es treinta euros. 2. El ____________ es un postre. 3. Hay muchas _____________ en el café. 4. No voy en autobús, voy en _____________. 5. Come
Please help me solve this problem
what do i do pls help
Explain ONE barrier to agricultural development that prevents counties in South Florida from producing oranges as a crop
The brand name of a toy is a quantitative data. True False
What was the federal budget in the year 2012?