jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

Find the slope between (1,1) and (3,5).
A can can be rented for $50 per day with unlimited mileage, or for $40 per day plus 25 cents per mile . For what daily mileages will be unlimited mileage plan s
Yom Kippur is a very important Jewish holiday. True False
List some qualities of A WRINKLE IN TIME that categorize the story as Science Fiction:
What makes some of the rivers in Texas “wrong way” rivers?
How do you solve this?
Which definition is the best for “semipermeable membrane”?
Which expression is not a polynomial? А. 8х^10 + 2х^5 B. 5х^5 C. x^5+2 D. 5х^-1 + 4х^-2
do you believe that arnold achieved the american dream
Which was the last of England’s 13 colonies? A. Georgia B. Virginia C. North Carolina D. South Carolina