zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

What does the color of a star determine
What is the unknown number ( +4)+59=70
If you’re aerobically fit, you can A. lift very heavy weights without injuries to your joints. B. run a marathon without experiencing fatigue. C. sustain a regu
Which of the following would NOT be an example of a long-term goal? a. lose 30 pounds in eight months b. run a marathon in two years c. run a 5k in three weeks
isaiash puts a 10 gram weight on a pan balance. how many 1gram weights does he need to balance the scale?
Which of the following is an effective tip for participating in a group discussion? a. Spend as much time speaking as you can, since you do not know if you will
Do products 40x500and 40x600 have the same number of zeros? Explain
Use the word bank to answer the question. Ways that an author reveals character a. personification b. situational irony c. characterization d. paradox e. m
Nearly all physics problems will use the unit m/s^2 for acceleration. Explain why the seconds are squared. Why isn't the unit given as m/s, as it is for speed
How to estimate 518 + 372