musicomario6264 musicomario6264
  • 01-08-2018
  • Mathematics
contestada

Find the related rate and unit rate for each ratio. Remember, you divide the first quantity by the second to find the related rate. What do you notice about all of the rates and unit rate?

Respuesta :

tekeiragary0149 tekeiragary0149
  • 08-08-2018
A grocery store sells a 6-pack of bottled water for $3.79, a 9-pack for$4.50, and a 12-pack for $6.89. which package costs the least per bottle?
Answer Link

Otras preguntas

IDEAS FOR RECONSTRUCTION, explain why they are good ideas?
what is database of computer ?
question number 4 please help
What was manorial system
What other countries celebrate the 4th of July?
Where should you go to read President Lincoln’s Gettysburg Address, which is carved in the walls of the Lincoln Memorial? a. Gettysburg, Penn. b. Washington,
How many amendments, or changes, are there to the U.S. Constitution? a. 27 b. 14 c. 33
This state and river share a name, which comes from an Indian word meaning “Father of Waters.”
The 15th Amendment, which granted African Americans the right to vote, was passed on which date?
The winter-ravaged troops at Valley Forge, suffering from cold, hunger, and disease, participated in many forms of entertainment to keep up morale. What was a