monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
kelly pays $25/sweater wholesale.find the salling price if her mark-up is 65%?
An item is regularly priced at $65 . It is now priced at a discount of 80% off the regular price. What is the price now?
Given a line with a slope of -1/5, what is the slope of any lines that lies perpendicular to it? A. 2/5 B. -5 C. -1/5 D. 5 E. 10 F. 1/5
Identify two oral conditions related to nutritional factors.
Why would photographers want to process their film in the darkroom?
What portions of the Treaty of Versailles would lead to future conflicts in Europe?
Richard has already baked 12 pies and he bakes 1 pie with each additional cup of sugar he buys. How many additional cups of sugar does he need to bake 27pies
Hommy, Noah, and Akil equally shared 1/2 of a pie. Which fraction of the whole pie did each of them eat?
Ebba is buying bulk fabric and shopping for the best deal. Drag the fabric in order from the least to the greatest unit cost in dollars per square yard.
in paradise lost what is satans opinion on god/ is it logical?