jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

23>x-7 what does x equal
HELP ASAP PLEASE!!!!!!!! AMERICAN GOVERNMENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!
When does steak and shake start serving lunch?
what is 1/3 of 6/7. please help very important
In which of the following situations is someone using peer pressure based on a rejection tactic? a.Joe has had the same friends since childhood. They all starte
Convection currents in air and water occur because _____. warm fluids are less dense than cold fluids cold fluids are less dense than warm fluids the molecules
How to find the value of x
What was the purpose of the Wagner Act in 1935? to give workers the rights to form unions to provide work training to youths to document the country’s historic
Joanne had a huge cancerous tumor removed from her breast. This damaged her breasts. Which procedure would Joanne’s doctor suggest to repair her breasts? Joanne
The production line where you work can assemble 5 amplifiers every 30 minutes. At this rate, which correctly calculates the number of hours it takes to assem