juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

MATCH THE SYSTEM OF EQUATIONS ON THE LEFT WITH THE APPROPRIATE SOLUTION ON THE RIGHT
Which of the following is associated with irreversible cell damage? A. Glycogen depletion B. Flocculent densities in mitochondria C. Cellular swelling D. Deta
what is the answer to x^{2} + 2x + 15 = 0
Complete this sentence with the correct form of avior Mes amies _____ envie de voyager
Write an article on the topic" Energy crisis and it's solution in Nepal"​
hello could you please help me with this math problem with full explanation which I am unable to solve? Thank you.
What are the features of Nuclear Receptor Screening Services? Nuclear receptors (NRs) are a class of proteins responsible for thyroid hormones and sensing stero
In the First sentence of the passage garnered most nearly means?
To make a stemplot of these rainfall amounts, round the data to the nearest 10, so that stems are hundreds of millimeters and leaves are tens of millimeters.
Jack is 4 times as old as Lacy. 3 years from now the sum of their ages will be 71 . How old are they now?