moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

A parking garage bases its prices on the number of hours that a vehicle parks in the garage.The first two hours cost $2 per hour, between two hours and six hour
Differentiate between an organic combustion reaction and an inorganic combustion reaction.
Help with is ixl please
What is the sum of the matrices shown below? 3 6 0 9 5 -2 + 6 0 -8 4 =
Solve each equation. |x+5|=-3
In how many ways can a person order one ice cream cone with 3 different flavors of ice cream if there are 14 flavors to choose from and it matters to the person
Five times a number decreased by 2 is 4, find the number.
1. Arc QR = Arc RS = 2. Find x and y -- if your answer is not a whole number, round to the tenths!
Carter invested $70,000 in an account paying an interest rate of 1.125% compounded continuously. Savannah invested $70,000 in an account paying an interest rate
What is 4.5 repeating as a fraction?