Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

larantWater(sugar)Carbondioxide29. The energy released in this process was originally present in1) sunlight and then transferred to sugar2) sunlight and then tr
List FIVE challenges James Cook faced on his drive north.
has anyone on here just recently got into a figth with their boy friend? if so, let me know what you did to deal with the heart break.
oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?
2 x 2 (: you can have the points :)
find a, b and c. don’t be slow. show the equation and answer for all pls (:
1) Jonah and three of his friends are splitting the dinner bill equally among themselves. Their total bill came to $86 before tax. If they want to leave an 18%
2^n+1 = 1/8solve each equation by solving Nthe answer is -4 but I need to solve how to do it
larantWater(sugar)Carbondioxide29. The energy released in this process was originally present in1) sunlight and then transferred to sugar2) sunlight and then tr
Use the discriminant to describe the solutions as one real, two real, or two imaginary solutions. x^2 - 15x + 12 = 0