RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

the ratio of men to women in a class is 6 to 5. how many women students are there if there are 3600 men?
Question 10. 10. Please choose the proper pronoun for the sentence below: Everyone celebrates _________ birthday, usually with a cake and presents. its his he
What statement best describes Jefferson's attitude toward government? A. He believed that a government wasn't needed to run the United States. B. He
In the metaphor of language as a layer cake given in your study unit, which of the following words could be considered to be a frosting word? A. Occasionally
Lisa start her trip with 11 1/2 of gallons of gas in her cars Gas tank she bought an additional 6 4/5 gallons on her trip in and arrived back home with 3 3/10
What type of fertilization requires a great excess of egg and sperm gametes because most are wasted? a.external fertilization b.internal fertilization c.pollin
Describing the chariot that bears the human soul as "frugal" is an example of A. epiphany. B. denotation. C. paradox. D. realism.
What is 2/5 of 2090 pls answer
A pure substance that is made of only one kind of atom is called _________. a. an element b. an electron c. a particle d. a proton
What country in Europe has a federal government