TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

LA now the nations second largest city started as a ____ in the 1800's
how does the cell wall protect a plant cell?
What is the measure of x? A. 144° B. 72° C. 36° D. 18°
The starting materials in a nuclear change have a total mass of 2.3465 × 10–27 kg. After the change, the resulting materials have a mass of 2.3148 × 10–27 kg.
[NEED AN ANSWER NOW] Evelyn has a bag containing red (R), blue (B), and green (G) marbles as shown below. If each marble is replaced after it is drawn, what is
Which group of words is a fragment? It empties into San Francisco Bay. The tallest trees in California are the redwoods. Entered the Union in 1850 as the
how do you go from standard to vertex form?
What will the genotype of their male children be
Factors of -96 that add up to -10
Find the nth term of this sequence 5 10 15 20 25 ...