idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

1 Point
Gerald has $25 to buy maps for his hiking class. Each map costs $3. How
many maps can he buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

makailaleroy734
makailaleroy734 makailaleroy734
  • 03-12-2019
The answer is 8 maps
Answer Link
juvngvbriel
juvngvbriel juvngvbriel
  • 03-12-2019
8 maps is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Helpppppppppppppppppp
a ____is a part of an experiment that does not change.
Briefly describe major sings childhood
Find the equation of straight line passing through the point of intersection of the lines 3x y-6 and x-y=2 and point (-1,3
Find the value of x. 6 X X + 1 9
Do iron nails rust more in salt water than in vinegar? Please answer ASAP.
Please help verify the identity of cos (x+ -5pi/4) = -sqrt2/2 (cos x + sin x)
+ Round 26 to the nearest 10. Round to 20 20 21 22 23 Round to 30 23 24 25 26 27 28 29 + 30 = answer??​
Amina mixed the following substances in two different glasses P and Q of the same size. P - 1 tablespoon of powdered sugar + 1 glass of water Q - 1 tablespoon
carbon 10 has a half-life of 19.29s. if you have 1.53 kg, how long will it take until you have less than 10.0 g.