iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Find four consecutive even integers whose sum is 244.
Myra bought a pair of jeans that cost $55. The sales tax rate is 10 percent. What is the total amount she paid for the jeans?
what are two ways to decompose 6107
506,709 in word form
Nia has number cards 2,3,8,9, and 5 . What are the different way bus can arrange the cards to show only even numbers with 2 in the ten-thousand place?
why did some members of congress oppose lincoln ten percent plan?
What is the Persians major holidays
How can you use 5 x 198 in the distributive property
is 0.85 a fraction or mixed number
Can any ratio be written as a unit rate?