abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

If you are a member of an assurance engagement team (not an audit), what entities do you need to be independent of
All of the following behaviors can transmit STIs exceptA. using the same toilet seatB. kissingC. sexual intercourseD. sexual touching
Prepare an art integrated assignment (Chart tabulation of music, costume, region, language association)
hi, how i all doing ​
what is the theme of the poem the toy?​
What type of wave is used by the lighthouse to signal ships?
correct the following sentence using proper grammar: i will going 2 shop too buy icecream
she spends some money on sweets. (some money). rewrite the following sentence​
complete the sentence÷ a) the three organs of the government are.................,................ and................. b) an....................day administrat
What is a use of an exothermic reaction?