angelllx0 angelllx0
  • 03-01-2020
  • Mathematics
contestada

at an office supply store emilio bought 3 notebooks and 5 pens for $13.75 if a notebook costs $1.25 more than a pen how does one notebook cost?

Respuesta :

glowry0606 glowry0606
  • 03-01-2020

Answer:

One notebook costs $2.50

Step-by-step explanation:

Ver imagen glowry0606
Answer Link

Otras preguntas

(A) (B) (C) (D) Which graph is a quadratic graph? OA graph A OB. graph B OC graph OD. graph D
FIND THE VOLUME: please help meeee :)
Which of the following people came from Wisconsin? Lucille Ball Harry Houdini Gwendolyn Brooks Jane Addams
A cylinder has a radius of 10 and a height of 20. What is the surface area of the cylinder?
(5x20)+(8x10) PLEASE HELP
Write the equation in slope intercept form given the point and the slope m=-4 & (-1, 3)
What is mined in Louisiana?
Need Help please ASAP NO LINKS!!! Will give brainllest to who ever gets it right:)
a. Name two different ways to name the plane shown in the figure. b. Name any three collinear points in the plane. c. Name any two intersecting lines in the giv
Why did the rice move as it did when the water was heated