saharvall saharvall
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Apples weigh 12 ounces each.Ronald bought 4 apples.How many pounds of apples did he buy?

Respuesta :

k0lya
k0lya k0lya
  • 03-03-2020
Answer:

48 pounds

Explanation:

Multiplied 12 times 4 which gave me the answer.
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of sin(A)?
Under the Czar Nicholas II, Russian laws banned ____ and ____. ​
Why is School Important to 7th Grader's ?
Y=3.3x-81.6 Solve for y
What technologies did paleolithic people develop survive?
discuss external factors that have impact negatively on your lifestyle choices namely accident and risky behaviour​
7th grade scale factors coloring sheet anwser key
XC−→− bisects ∠AXB, XD−→− bisects ∠CXB, XE−→− bisects ∠DXB and m∠EXB=20∘ . What is the measure of ∠AXB?
The temperature was -5 Degrees and then fell 8 degrees. What is the new temperature?
Use what you know about your theme topic to write one -two sentences that describes the theme of the short film Boundin’. Remember, when you are writing a theme