wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Two cars are driving toward each other with the speeds 30 mph and 40 mph respectively. If the distance between them are 350 miles, after how many hours they wil
You are going to dinner and will order a drink, a main dish, and a dessert. The menu has 5 drinks, 6 main dishes, and 4 desserts to choose from. How many differ
What is the reciprocal of 2 5/7? * A. 45/7 B.19/7 C.7/19 D.5/19
Recent neural studies suggest that learned helplessness techniques may contribute to depression by:
Simplify. y 5 • y 3 ÷ y 2
PLEASE HELP ME [99 POINTS[
HELPPP MEE PLEASEEEEEEDiscuss why MTV initially had difficulty securing enough ads. Describe the advertising campaign that eventually caught the attention of ca
Which examples are of biotechnology in agriculture? Bananas can be picked long before they are ripe and then sprayed with chemicals to ripen them. Corn can be g
I know how to design it but I’m confused as to how to write a function code based on the info provided.
Tanya has a triangular garden bed in her back yard. the measure of the largest angle is 30° less than twice the measure of the smallest, and the middle angle is