josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

What role did " learning to read and write" play in the authors life ?
38.96 to the nearest tenth
which region has fertile valleys
what did dmitri mendeleev do?
what are the physical features in ghana?
About how many years ago was the earth created
The fda approves the safety and effectiveness of supplements before they are marketed. answer 1. true 2. false
What is two ways that coco is used
which has eukaryotic plant cells? carrot salmonella muscle e. coli
How do you find an Absol in Pokemon Light Platinum?