kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

what is 6421 in scientific notation
A disadvantage of using a sentence outline instead of a topic outline is that a sentence outline is often A. over reliant on big ideas. B. time-consuming to dev
expended form 605,970
A football coach gives half his players a protein bar to eat before each game; the other players do not receive the protein bar. After a month of games, he anal
What was Shays’s Rebellion and what role did that play in the push for changing the Articles of Confederation?
How to use oder of operations??
in the Spanish-speaking world which of the following is a culturally important practice that takes place after meal
if x and y are positive integers and 3x+2y=13 what could be the value of y
Beowulf slays Grendel in order to — A) save Hrothgar and the Danes from the monster B) prevent Grendel from invading the land of the Geats C) keep Herot from be
In which area do the United States' state and federal governments share power?