mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between Auto fill and Fill Handle
i need the answer to all of the qs
At a certain instant, the speedometer of the car indicates 80 km/h. What does this value represent? Justify.​
How I can answer this question, NO LINKS, if you answer correctly I will give u brainliest!
what do you say to those people who go to foreign countries and forget their motherland?
what is the value of 6/12 - 5/12 + 4/12 - 3/12 + 2/12 -1/12
Which three of the following mixed numbers will produce a whole number when added? 2 1/2 , 4 1/8 , 3 1/4, 2 3/4, 4 3/8​
How I can answer this question, NO LINKS, if you answer correctly I will give u brainliest!
Which two statements explain the basic tenants of Christianity
Z=1-i w= 1- sqrt3i find z/w Helpppp