myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

Please Help I don't know and I tried multiple times though. Thanks.
Solve for x: 2/5 (x - 2) = 4x. A. 2/9 B. 9 C. -2/9 D. -9/2
three-quarters of the 24 pies at the bakery or pumpkin pie how many pies are pumpkin
What view was NOT part of Montesquieu’s conception of the separation of powers in The Spirit of the Laws (1748)?
When a raw, shell-less egg was placed in sugar solution, the egg shrank. The egg was brought back to its original size by placing it in water. Which process doe
Which of these is true with respect to cladistics?
what is 9.39 to one decimal place
Match these up 1. Human sewage 2. Limiting nutrient 3. Dead organisms and solid waste 4. Human activity 5. 80% of air a. can cause eutrophication b. n
Select the TWO deserts of Southern Africa. Kalahari Gobi Mojave Sahara Namib
Does this farmer notice a difference between corn that has been modified through Selective Breeding (Artificial Selection) and Genetically Modified, in terms of