asantavares
asantavares asantavares
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

plums are priced at 3 for 35p how many can be bought for $2.10

Respuesta :

TrainerTips
TrainerTips TrainerTips
  • 03-09-2016
15 plums is bought for $2.10
Answer Link

Otras preguntas

A bakery baked 184 loaves of bread in 4 hours. how many miles and 1 hour
luz earns $400 for 40 hours of work. use the ratio table to determine how much she earns for 6 hours of work.
graphs are used to show how the responding variable changes in response to the -------------------  variable.
Lisa is standing on a dock beside a lake. She drops a rock from her hand into the lake. After the rock hits the surface of the lake, the rock's distance from th
-3x+25+x+21=2please explain the steps i'm really confused
When the body receives stimuli, which structure typically processes the stimuli?
What are the (3) most common elements that bond together to form organic compounds?
What is the value of x?
Which word in the sentence is an indirect object?Choose all answers that are correct.Give Ben and his cousins a snack before bedtime.  A.cousins  B.snack  C.Ben
a jar contains 133 pennies. a bigger jar contains 1 2/7 times as many pennies. what is the value of the pennies in the bigger jar?