kileesha kileesha
  • 03-07-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP, SOLVE THIS PROBLEM AND GIVE ME THE ANSWER!!!

PLEASE HELP SOLVE THIS PROBLEM AND GIVE ME THE ANSWER class=

Respuesta :

umerrex7 umerrex7
  • 03-07-2020

Answer:

hi i did calculations and my ans is coming (A) 8x - 12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(100 points) Score 1. Write a well-constructed outline on one muckraker using the information you collected during your website research. Keep the following po
What are two non metals in tooth enamel ?
A printing firm charged $35 for printing 600 sheets and $47 for printing 800 sheets find the formula assuming the relationship is linear
Which represents the inverse function f(x)=4x?
1/15 greater or less than 10/18
The enforcement act of 1870
You run 1 mile in 8 minutes. how long do you take to run 5 miles
Which of the following reasons describe why you might read an informational text?
Write a statement that declares a prototype for a function add, which has two int parameters and returns an int .
A. which is the better value a 12 ounce jar of honey for $2.25 or an 18 ounce jar of honey for $3.24? b. the supermarket displays the unit price for the 12 oun