OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

I'll give brainliest if you show your work. Jeremy surveyed students in his class about their spending habits in the school cafeteria. He used the data to creat
Which is one example of a response? A) Water lost from the lungs during breathing. B) Ivy growing around the pole of a fence. C) The angle of the sun changing
Simplify. (4x4 + 7x2 + 6x) - (x3 - 7x + 10) A) 4x4 + 6x -10 B) 3x3 + 6x + 10 C) 3x7 +14x3 - 4x D) 4x4 - x3 + 7x2 + 13x - 10
Compare rhyolite to basalt (answer in one word only): a. which has a lower density? b. which has a lighter color? c. which has a more mafic composition? d.
What effect will destruction of the rain forest have on biodiversity
15 POINTS!!!! A cosmetic company makes scented lotion using the recipe shown. Each bottle holds a different amount of lotion, in ounces. Drag numbers to show h
Which describes the results of the double slit experiment? Check all that apply.
Which word has line symmetry, DAD, ODE, or HOME
A college student holds a pail full of water by the handle and whirls it around in a vertical circle at a constant speed. the radius of this circle is 0.95 m. w
Are these answers true or false