tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

Tamika was buying 12-packs of soda. Each pack cost $3.50. If she spent $49.00, how many 12-packs did she buy?
Please help ASAP y’all!!!
Write a poem about agriculture old practices vs new practices at least 12 lines
What 2 things did the Supreme Court rule in the Dread Scott Decision?
i am indian jai hind?​
If you know how to solve this, Please answer it. Thank YouThe first one to answer the question right, will get Brainlist! I PROMISE!!!!!​​​
Which of the following is the most important outcome of collaboration for a solitary artist? networking opportunities engaging in artistic conversation creating
Match the branch of science to its description. ~physics ~entomology ~psychology ~biology ~chemistry _Description_ identifies substances and their properties st
what did the intolerable acts helped convince many colonial leaders to support
Cells take in small, energy-rich molecules from food. These molecules include sugar molecules. Cells use the molecules in a long series of chemical reactions. T