pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

product of the polynomial (2y+3)(3y^2+4y+5) A.15y3 + 17y2 + 22y + 15 B.6y3 + 17y2 + 22y + 15 C.6y3 + 20y2 + 22y + 15 D.6y3 + 17y2 + 22y + 25
What is the equation of the line in slope intercept form? Plz ASAP​
Solve the expression for a=12 b=6 and c=3
On a map, the scale is 1 inch = 125 miles. What is the actual distance between the two cities if the map distance is 2 3/4 inches?
PLEASE ANSWER THIS. . .please ΔΔ U
I need help with this
If 6 classes is $96 how much is 4 classes?
Given this relationship, if you and your twin sibling (assuming you have the same mass) were to be separated by three times your original distance, what is the
Gena Manufacturing Company has a fixed cost of $225,000 for the production of tubes. Estimated sales are 150,000 units. A before tax profit of $125,000 is desir
Describe the surgery that would be used to treat Kayla's condition. What are the risks of the surgery?