C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

A customer will borrow $12,000 to buy a car. Which loan option would allow the customer to pay the least amount of interest? A 4-year loan with a 5.2% annual si
Was the civil war the bloodiest war in american history.
What is 48,148 in expanded form?
Rewrite the following sentence without using "to be" verbs: Fred's tamales are the best in town.​
100 POINTS!!! Garrett earned $634.10 in net pay for working 27 hours. He paid $156.61 in federal and state taxes, and $61.24 in FICA taxes. What is Garrett's ho
Write a linear equation. Explain it in number please! 20 points!!!
Read the following paragraph from the article, "The Burden of Tobacco Use." The harmful effects of smoking do not end with the smoker. More than 126 million non
11=y-6 what is this answer
7 10 points Item at position 7 How far back does American Indian history date? How far back does American Indian history date? End history Prehistory, before it
PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS