davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I really need help with these 2 questions
your license can be suspended for three months if you accumulate 18 points within a (n) _____ period A 6 years B 2 years C 18 months D 36 months
He lewis structure of clf shows that __________ has __________ nonbonding electron pairs.
Creative Assignment: Westward Expansion and the Transcontinental Railroad Background Information: In 1858, gold was found in Colorado. As more Americans began
Melanoma is a skin cancer that accurate in the melanocyte cells of the body. What could be a cause of melanoma?
An isosceles triangle is _____________ an equilateral triangle A. sometimes B. always C. never D. the same as
What is a equivalent ratio to 7:5. A. 14:12. B.21:10. C.21:15
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Which answer describes the type of sequence? 1, 3, 5, 7, ... arithmetic neither arithmetic nor geometric geometric can someone show me how to do this?