ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

Immediately following world war 2 the korean peninsula
reflexions sur notre mode de vie actuel
What is not a way to create tension in a plot?
Solve for x 5 – 57− 2 = 63 please help
What did the archetype of the devil symbolize
The square of one number is 23 less than the square of a second number. If the second number is 1 more than the first, what are the two numbers? If x represents
The amount of mass an object has per its volume is known as ___________. Select one of the options below as your answer: a. pressure b. weight c. density
What is the y-intercept of the function f(x)=4-5x?
Which continent is Italy in
1.A.)The sun's energy causes air molecules to move rapidly: temperatures are __________ and it feels _____________. B.)When less of the sun's energy reaches air