shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

a company rents cars for $100 per day and age and trucks for one $120 per day one day is a company rented 8 vehicles and made $860 how many of each vehicle did
Which colonies were included in the new England colonies
Anyone know this answer
Why were the colonists upset with the new taxes that Great Britain pass prior to the American Revolution
What is the authors purpose in a work of nonfiction
solve the system of equations by graphing: -1/3x + y=-1, y=4+1/3x
Yoko is paid semimonthly. How many fewer paychecks does she receive in a year compared to someone who is paid weekly
Umami is one of the taste types that humans can recognize. Which selections below describes the taste of umami? A. savoriness, brothy, meaty B. salty C.sweet D
5n = -20 . How do I solve this equation?
a car is driving west on a highway at 25 m/s. what is the car's speed in km/h?