goldiafazbear456
goldiafazbear456 goldiafazbear456
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Henry bought a magazine for $5 and two vitamin waters. Henry spent a total of $11. How much did each vitamin water cost?

Respuesta :

puppie1
puppie1 puppie1
  • 02-12-2016
3$ will be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Do you think that a sales tax is a fair tax for all Americans?
What's -1/15t =7 please help
8. M&M's cost $10.00 for 3/4 of a pound. Snickers cost $9.50 for 1 pound. Milky Way's cost $2.00 for 1/4 of a pound. Which is the true statement? M&Ms a
What role does the US play in this war?
How do you think a catalyst will affect equilibrium?​
Help pls!! Match each sentence with the correct demonstrative adjective to complete it. Match Term Definition Trepaba a ________ árbol del jardín. A) este Trepa
Which sequence best explains the relationship between DNA and protein structure and function?
Evaluate for m 32, n = 2, p = 8 and r = 4 (np + r) m​
[tex]x=-2\\x+3y=4[/tex]
Explain how you could the surface area and volume of the water tower