basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

How does transduction make it more difficult to design chemicals that will kill an entire colony of bacteria?
The type of music a researcher plays in a room while participants take a math test is a(n)?
8 is greater than w, and w is greater than or equal to -6
John cut a 4 ft. long piece of lumber into shorter pieces to repair his deck. He cut three pieces each 3/4 ft. long, and two pieces each 1/2 ft. long. How much
0.71428571428 as a faction
characterize the roots of the following quadratic equation using the discriminant 1) x²+4x+3=02)x²-5x+4=0​
What variety of challenges did the Pilgrims face when they arrived in the New World?
Which describes the locations where Earth’s volcanoes are formed?
The difference between “solve” “evaluate”, and “simplify”
Select the three prepositional phrases. American businessman Dennis Tito became the first space tourist when he took a trip to the International Space Station.