lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

The revolutions in Latin America in the 19th century resulted in political independence from Europe the end of slavery in each country the establishment o
Solve each quadratic equation by factoring and using the zero product property. n^2 - 49 = 0
how do chloroplasts set plants apart from other living things
suggest why placing wheels under a heavy box reduces the neccessary force required to push it along at a constant speed.
Which sentence best describes the effect of the bill of rights?A.It gave parliament the right to elect a successor when a monarch died.B.It ensured that no Mona
Aluminum is used to make cans for the beverage industry. Which other industries is aluminum important
What is the value of q?
At Oaknoll School, 90 out of 270 students on computers. what percent of students at Oak Knoll school do not own computers? round the nearest tenth of a percent.
Having a hard time understanding this question (see attachment).
The graph above shows how the price of cell phones varies with the demand quantity. The equilibrium price for cell phones is _____, where both supply and demand