yylove880
yylove880 yylove880
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the market, grapes cost $0.85 per pound. Clarissa buys grapes and pays a total of $2.55. How many pounds of grapes does she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
2.55/.85=255/85=51/17=3

The answer is 3
Answer Link
Nicklebron2003
Nicklebron2003 Nicklebron2003
  • 04-01-2017
The awesome of this question is 3
Answer Link

Otras preguntas

Today Carly’s bank account contains $96. Yesterday she made a withdrawal of $33. What was the bank account balance before Carly made the withdrawal?
When did the us start regulating immigration?
Organs combine to form what/9315362/142aa407?utm_source=registration
1.875 is closest to 0, 1, 2, or 3?
I have Black short hair and i want to dye the tips to a honey color what type of dye should I use??
a quarter is tossed around the air 850 times about how many times would you expect the quarter to land on heads
What is the value for x
Given 6 terms what is the sum of 10+25+40+...+85
Find the sum of the polynomials. (x + 5) + (2y + 4x - 2) 10xy 5x + 2y + 3 5x + 2y - 7 5x + 7y - 2
A 24 kg child descends a 5.0 m high slide and reaches the ground with a speed of 2.8 m/s. What is the initial position of the child?