yaylolzombie9798 yaylolzombie9798
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Jill is buying a cookie kit to decorate cookies for her children during the holiday break. She will pay $2.50 per cookie and a $4 service fee. Which equation can be used to find y, the total cost to buy x cookies?

Respuesta :

edwajones edwajones
  • 01-12-2021

Answer:

4 + 2.5x=cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Outline the process your workplace implements for case closure or client exits.
please help me answer this
Which was a response of the British government after the event described above?A Parliament passed strict legislation to further punish the colonists. B Parliam
please help me answer this
Acid rain became a major transboundary environmental issue in the late 20th century in Europe.O trueO false
correct the following sentence using proper grammar: i will going 2 shop too buy icecream
Using the formula P = I * V, if current (I) is 10A and voltage (V) is 120V, what is the power (P) in watts? a. 1200 watts b. 1.2 kW c. 1000 watts d. 12 kW
Contact lenses 1. should/shouldn't be worn.
what is a bust??????​
3x=4x/6x 6x=56x 8x=56d