mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A toy store’s percent of markup is 30%. A model train costs the store $50. Find the markup.$166.67$35$65$15
help me asap!! pleaseee. Triangle JKL is equilateral. All three interior angles have equal measures. what is the measure of exterior angle 1?
How to increase your body weight?
49. Which of the following represents the correct sequence? A. Goals → Mission → Policy → Strategy B. Policy → Strategy → Mission → Goals C. Mi
why does Washington think thousands of young people have attended Tuskegee Institute since it opened
A triangular pyramid is sliced so the cross section is parallel to its base. What is the shape of the cross section?
Please help me on this question.
!!!HELP!!! Why did the development of time zones make train schedules more reliable? A)Time zones set the entire country to the same time. B)Time zones measured
notes on isosceles triangles, base angles and notes on the diagonals thanks :D
Can someone please please help me with this please