stephanyduron25
stephanyduron25 stephanyduron25
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

Help I don't knoz if this is right but I think the answer is d​

Help I dont knoz if this is right but I think the answer is d class=

Respuesta :

boatengalbert291
boatengalbert291 boatengalbert291
  • 01-04-2022
-10k + 15
15 -4k-6k
Answer Link
messi2018worldcup10
messi2018worldcup10 messi2018worldcup10
  • 01-04-2022
Yes! The answer would be D.
Answer Link

Otras preguntas

Graph the inequality 2x + y > 4 and shade the correct solution set.
Juan buys a crystal sculpture priced at $753.00. If the sales tax is 4%, what will be the total cost including tax?
How to factorise: 1) 9t²w - 3. 2) 4(x - 5)² + 3 (x - 5)
HELP :)Find the Domain and Range of the following Relation.(Add 1 space after your domain answer)1. {(3,5), (4,15), (5,20), (6,25), (7,30)2. {(-1,2), (-1,4), (-
A 5-pound bag of cat food costs $11.25.What is the unit price of the cat food indollars per pound?
how does the united states governemnt have an impact on the land within it's borders? Need help!! FAST!!
Need answer asap show work
Select the correct statement below the national response framework.
One bright Easter morning, Timmy Holloway woke up to the smell of eggs, but not breakfast eggs, Easter eggs. That’s right Timmy had a craving for Easter eggs, a
Although they have changed the face of farming in the usa.