aestheticmoonlightaa
aestheticmoonlightaa aestheticmoonlightaa
  • 02-04-2022
  • Mathematics
contestada

Lola bought 4.25 yards of ribbon. The ribbon cost $1.59 per yard. What was the
total cost of her ribbon to the nearest cent?
Fill in the blanks with an operation symbol and a number to complete the
equation.
4.25___$1.59 = $_

Lola bought 425 yards of ribbon The ribbon cost 159 per yard What was the total cost of her ribbon to the nearest cent Fill in the blanks with an operation symb class=

Respuesta :

nadjadzeletovic
nadjadzeletovic nadjadzeletovic
  • 02-04-2022
4.25•$1.59= $6.76
Answer: multiply
Answer Link

Otras preguntas

why is the following incorrect? 296 divided by 6 equals 48 remainder 8.Write your answer before you complete the calculation
define the word joyous in terms of its suffix
What can you infer about Sergei's character based on the way he uses his first two wishes?
Summarize Shays Rebellion
how did gold help create a strong economy in the kingdom of ghana
Given a force of 56 n and an acceleration of 7 m\s2, what is the mass
what is 90 mi/h to mi/min
In 1967, a 30-second superbowl commercial cost $40,000. In 2000 a 30-second commercial cost $1,800,000. What was the percent of change in the cost of commercial
The first hominid that is believed to have walked upright is ?
a minivan can hold up to 7 people. How many minivans are needed to take 45 people to a basketball game?