samcute7298 samcute7298
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1.00, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10?

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

2 for 25

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide money by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

yo ty for points gggggggggggggggggggggggggggg
your friends from Australia arrived yet?O (A) HasO (B) Have​
the ratio of North American butterflies to South American butterflies that a butterfly Park is 8:4 the ratio of South American butterflies the European butterfl
What’s star would have the smallest and what star would have the largest radius.
asapppppp plzzz help asap
is this a right, acute or obtuse angle based on the slopes?​
Find an equation in the form y=ax2+bx+c for the parabola passing through the points.(−3,61), (4,96), (2,16)
[tex]955 \times 361 + 58 - (36)[/tex]​
Read the excerpt from "The Legacy of Billy Mason." Outside, the windmill continued its eerie creaking and moaning, and the light of the moon scarcely penetrated
How did the Portuguese use education and technology for their voyage of exploration