sesofficalx
sesofficalx sesofficalx
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

The school store sells 24 pens for $4.80 Which is NOT a unit rate to describe this sale?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
120 pens for $24 is not a unit rate to describe this sale.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP -ILL GIVE BRILLIANT-
Humans consume resources and produce waste. As the human population grows, global consumption of resources and waste production increases. The waste generated o
Select the correct answer from each drop-down menu. Constantine declared that to Christianity. was responsible for his victory against Maxentius. So he dedicate
Three more than a certain number is 18 less than twice the number. What is the number?
whats the inverse operation for m – 8 = 12?
1. [4 points] The SoShal DistanSing Company purchased a new food delivery truck on April 1st of this year. The truck cost $35,000 to purchase and another 26,000
One principle that is important to resolving conflicts peacefully is nonviolence. The person in this picture is well known for his views on nonviolent protest.
I am offering this poem Which of the following statements best describes a theme of the poem? A. Sometimes people must sacrifice their own well-being for love.
PART A: What is the meaning of “trifle” as it is used in line 5?A. Bright and shiningB. Stunning and impressiveC. Great dealD. Little bit
help me please (don’t put random answers ) ^^