tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

How is cholera, a disease that is a major killer in poorer parts of the world, spread?
Each pair of figures are similar. Use the information given to find the scale factor of the figure on the left to the figure on the right.
Why are so many of our modern american buildings such as banks, schools, and courthouses built to look like greek and roman temples?
find the graph y=-1/2x-3
what are physical indicators of healthy water quality
what was Common Sense?
"wheatless mondays" and "meatless tuesdays" were promoted by which wartime agency?
Which of the following is a way to get more sleep? Question 14 options: Read a tablet before going to bed. Sleep in later on the weekends to make up for lost
Process where usable solutes are reclaimed by the body. a. filtration b. reabsorption c. secretion d. urination
pH is a measure of the hydrogen ion concentration of a solution. It is defined as the negative logarithm of the hydrogen ion concentration. The equation is:pH =