meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

Model the function rule y = -2x - 3 with a table of values. Show your work.
Assume that a procedure yields a binomial distribution with a trial repeated n times. use the binomial probability formula to find the probability of x successe
9 - 12n 2 + 4n 3 - 7n
And a blank government goods and services are equally shared in the political power is distributed among the people
Considering the ending of the story, the plot structure of “The Circuit” most resembles a _____. biblical story circle hero’s journey pyramid biblical story ci
Which of the following are point-slope equations of the line going through (-5, 6) and (1, 1)? List all that apply. A. y - 1 = -6/5(x - 1) B. y - 6 = -6/
Ann took a taxi home from the airport. The taxi fare was \$2.10$2.10dollar sign, 2, point, 10 per mile, and she gave the driver a tip of \$5$5dollar sign, 5. An
attached below. 20pts will thanks rate and give best answer
Type the tense of the verb in this sentence. We hiked the mountain after a long ride in a junky bus.
What symbol indicates mass