HadleiP311809 HadleiP311809
  • 03-11-2022
  • Mathematics
contestada

Iif it cost 950 on my monthly cost for housing what is my yearly cost?

Respuesta :

BethaniaJ197665 BethaniaJ197665
  • 03-11-2022

Firstly

cost per month = 950

12 months make a year

Yearly cost of housing = 12 x 950

= 11400

Answer Link

Otras preguntas

What term is used for the division of political authority among branches of government? a. executive privilege b. federalism c. joint chiefs of staff d. sep
i need help with math my question is i hope this question doesnt get deleted so my question is which of the following numbers is divisible by 5
unit rate $7.95 for 5 pounds
In the following passage, what does commandeer most likely mean? Choose the correct answer. Davey Jones was the sneakiest pirate that ever was, at least accordi
Twelve pounds less than twice janes weight is 270 pounds. What is Janes weight?
Show the math work for $132 divided by $5.50
Which was not a cause of the gradual decline and fall of the Western Roman Empire? the spread of Christianity economic hardships for Rome''s citizens invading b
a warehouse that has three shelves that can hold 8 12 or 16 skateboards. each shell has sections holding the same number of skateboards. what is the greatest
1. A thesaurus is best used to _____________. A. help find the meaning of a word B. help find a word that means the same or a similar definition as another word
what are mnemonic devices