skylarbuggie skylarbuggie
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

Dakota spent $6.40, $12.25, and
$8.60 for lunch over a three-day
period. How much did she spend on
lunch for these three days?

Respuesta :

26atharmuhammadmoawa 26atharmuhammadmoawa
  • 02-01-2023

Answer:

27.25

Step-by-step explanation:

6.40+12.25+8.60 = 27.25

Answer Link

Otras preguntas

lola has $75. She buys a pair of shoes on sale for one-half off and a pair of socks for $6. She has $32 left. Which equation can be used to find x, the regular
True or False? The segment as is congruent to the segment BC.
A reconnaissance plane flies 605 km away from its base at 284 m/s, then flies back to its base at 426 m/s. What is its average speed? Answer in units of m/s.
ion (6.2 x 1017) + (1.2 x 1015) (4 x 10-6)
Forces in the same pair have equal size but opposite
HELPPPPPP! Conjuguez le verbe rendre pour compléter la phrase. 1.) Le week-end, vous ______ visite à vos grands-parents. Choisissez le bon verbe e
Multiply. 2.3⋅(−1.2) −27.6 −2.76 2.76 27.6
22 What is the UV index? What does the UV index scale range from?
Marco has $38.43 dollars in his checking account. His checking account is linked to his amazon music account so he can buy music. The songs he purchases cost $1
3. Why do thermal power plants use a lot of water in their operation? How many gallons of water per MWh produced by a combined cycle Natural Gas fired power pla