Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

solve each system by substitution x+12y=68 x=8y-12
on vacation,nick's family drove about 250 miles in 4 hours.if they continue traveling at this rate,use a ratio table to determine about how many miles they coul
Granite is a metamorphic rock. True False
what's the length on the ruler
Describe the cell membrane and its properties. What is its function?
Write the value of the underlined digit four ways. 5,678.321 (the 2 is underlines)
Snowflake #1 (excited) we re going to utah, dude! which phrase describes the tone of this ad best? a.sophisticated and prim b.hard-hitting and extreme c.humo
1. In The Prince and the Pauper, which character is a poor boy whose family does not want him? A. Tom Canty B. Edward Tudor C. Lord St. John D. Jo
12 POINTS the Executive Office of the President is a bureaucracy . How do formalized rules benefit such a bureaucracy? A. workers can act with speed and precis
Select the sentence from the paragraph that contains a noun clause. I know without a doubt that I should drink more water after exercising. This morning I went