fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

What is the GCF of 32 and 48
What's the square root of 98
Last summer, at Camp Okey-Fun-Okey, the radio of the number of boy campers to the number of girl campers was 8:7. If there were a total of 195 campers, how many
change 0.025 , 0.00003 , 0.00197 to scientific notation
Where are genes located?
how can I use multiple representations to indicate positive and negative values
A carton can hold 1000 unit cubes that measure 1 inch by 1 inch by 1 inch. Describe the dimensions of the carton using unit cubes. Can you explain to me how to
What is 8.7 billion as a scientific notation
91,007,500 in scientific notation with positive powers of 10
What's the algebraic expression of "15 less than a number squared"?