Chrisdan
Chrisdan Chrisdan
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

A family of four goes to a salon for haircuts. The cost of each haircut is $13. Use the Distributive Property and mental math to find the product 4 × 13 for the total cost.

Respuesta :

homeworkisannoying
homeworkisannoying homeworkisannoying
  • 03-05-2017
the total cost is 52, but you don't have to use the Distributive property.
Answer Link

Otras preguntas

what times what equal 85
You need to write an essay about hot air ballooning. You know you've seen a good book on this topic, but you can't remember the name of the book or the name of
-7w+8 (w+1)=w-7 Please show work
3. Site for cellular respiration within the cell?
What is the longest war in history?
how to compute percentage
Sam’s laptop is four years old and needs a new hard drive. He got a quote that it will cost $450 to fix it. A new, similar laptop with a faster processor costs
What is an example of biosphere?
Mr Ordonez gives his math students 34 quizzes during 17 weeks of school. If he gave the same number of quizzes each week, how many quizzes does Mr Ordonez give
a snack that reginald just bought has 150 calories in 3/4 of a serving. how many calories per serving is this?