craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Who controls property and the distribution of income in a capitalist system
help find which ones grade
How did Mohammad’s teachings about the Islamic faith unify Arab people? Write one paragraph in which you support your claim with reasons and evidence.
PLZZ HELP 32+5*4 wdwd
In nature, organisms mate without human interference. This is called A) artificial selection. B) selective breeding. C) non-random mating. Eliminate D) rando
03]The water in a location is tested regularly to identify contaminants. The nitrate levels in the water from 1994 to 1997 are shown in the table below. Years N
Help me.. Finish the thoughtHere are the meanings of the italicized wordsdisgruntled- Discontented;resentfulcongenial- Friendly; having a pleasant disposition.
One of the fastest recorded speeds of the elephant is 6.9 m/s. Approximately, what is this speed in kilometers per hour? [1 kilometer = 1,000 meters] [1 hour =
In the second part of the Declaration, Jefferson included a list of grievances.
How many cattle are there on the lazy circle double bar for square ranch