makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Charity is better than social security as a means of helping the genuinely disadvantaged. True or false?.
The go fish game tank contains 30 fish the probability of catching a purple fish is 1/3 the probability of catching a green fish
What does this piece of dialogue reveal about Zaroff’s character? He feels he is entitled to practice his cruel sport. He would never hunt another member of the
The second highest point measured above sea level is the summit of Kangchenjunga which is 8,586m above sea level and the lowest point is challenger deep at the
In the acronym APACT, the first "A" stands for author. Do you need to know the author's name?A.yes, because you cannot use them as a source if you don't know th
What are implications for massage for a client taking anti-infective medications?
Pls help w this question
Find the slope of the line shown below
In conclusion, mention three values you have acquired through
Generally, there is no need to withhold food or water from mice before surgery because?